Návštěvníci dne otevřených dveří se bavili navzdory přeháňkám

Vystrkov – Je pátek 6. října a před desátou hodinou dopolední začínají k areálu Pretolu přijíždět první automobily a autobusy s dětmi. Školy míří na prohlídku firmy, děti si běží pro balónky a pak už dovádějí na skákacích hradech či motokárách.

Lakovna dnes slouží jako stanoviště nikoli pro krášlení automobilových dílů, ale pro krášlení dětských obličejíků. V areálu Pretolu tak najednou můžete potkat třeba Spidermana, vílu nebo kočkovité šelmy.

K pohodové atmosféře přispívá kapela Blueband a moderátor akce Milan Řezníček, který roztančí všechny děti na placu. V půl jedenácté je na programu první ukázka „Pretolu v akci“. Kamion ležící na boku zvedají pracovníci firmy pomocí jeřábu na všechna kola a ukazují tak, jak může vypadat vyproštění kamionu, který sjel ze silnice. Kromě jeřábníka jsou součástí zásahu i další Pretoláci, kteří navigují pomocí vysílaček a hlídají, aby vše proběhlo podle plánu.

Poté následuje představení psovodů Policie ČR a v očích přihlížejících je vidět úleva z toho, že nejsou na místě muže, který do sebe nechává kousat německého ovčáka. Bravurně vycvičený pes pak předvádí i vyhledání drog. Všichni mu za jeho poslušnost a výkon dlouho tleskají. Po poledni přichází první losování o LED TV. Generální ředitel společnosti Pretol David Hlušička vytahuje výherkyni Petru Andělovou, která s radostí výhru přebírá. Druhým šťastlivcem se pak stává Jaroslav Jindra.

Po celý den si zájemci prohlížejí také hasičský zásahový automobil a sanitku záchranářů. V recepci Pretolu je k vidění výstavka z fotografií a novinových článků nazvaná Historie Pretolu, která dokumentuje 18 let života společnosti.

I přes občasné přeháňky si návštěvníci den otevřených dveří užívají a těší se na odpolední vystoupení Železného Zekona, Michala Davida Revival a trapnomága Richarda Nedvěda. Na památku si děti i dospělci odnášejí nejen předměty s logem Pretolu, ale i fotografie z fotokoutku s pretoláckým Burákem v pozadí.

Na další fotografie z akce se podívejte zde: