Malé ohlédnutí: Jak jsme pomáhali v roce 2018

Rok 2018 se rychle chýlí ke svému závěru. Přichází čas bilancování, hodnocení uplynulého roku a plánování roku nového. V tomto článku se ohlédneme za tím, jak PRETOL v roce 2018 pomáhal.

Jak už jste se mohli dočíst na našich stránkách, dlouhodobě podporujeme manažery na vozíčcích. Naše spolupráce pokračuje samozřejmě i letos – nadále jsme partnery výjimečného projektu Daruj hračku, jehož organizátorem jsou právě manažeři na vozíčcích Tango. Letos se v tomto projektu podařilo splnit přes pět tisíc konkrétních přání více než dvěma a půl tisícům dětí a klientů s různými handicapy ze 74 domovů a zařízení z celé České republiky.

Certifikát partnerství – Daruj hračku 2018

PRETOL i jeho jednotliví zaměstnanci se však zapojili v průběhu roku i do dalších charitativních akcí. V dubnu vyrazili zaměstnanci PRETOLU až do severočeského Miletína, kde proběhla akce na podporu mladého fotbalisty Matěje, který bojuje s leukémií. Účastníci akce se zapsali do registru dárců kostní dřeně a výtěžek z nákupu občerstvení a dobrovolného vstupného putoval na podporu nemocných.

Zapojili jsme se také do Baterkománie na podporu Střediska charitní pomoci v Humpolci. Bohužel Humpolec v Baterkománii nevyhrál, ale i tak jsme rádi, že jsme se do projektu zapojili a určitě se zúčastníme podobných projektů na podporu Oblastní charity Havlíčkův Brod i v příštím roce. Sbíráme baterie i nadále, tak uvidíme, zda bude Baterkománie vyhlášena i v příštím roce. 🙂

Mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková přebrala baterie od firmy PRETOL

Posledním projektem, který jsme podpořili, byla Ježíškova vnoučata. Vybrali jsme si splnění dárečku pro šestaosmdesátiletou imobilní klientku havlíčkobrodského Domova pro seniory. Paní Zdeňce jsme poslali balíček s kosmetickými a drogistickými potřebami a také barevné tričko dle přání. Doufáme, že klientce uděláme na Vánoce radost.

Tento balíček putoval do Domova seniorů do Havlíčkova Brodu paní Zdeničce

Někteří z našich zaměstnanců nadále pokračovali v pravidelném dárcovství krve a na sociálních sítích jsme vyhlásili také pár soutěží o „pretolácké“ drobnosti, abychom udělali radost i našim fanouškům, kteří rádi sledují naši práci.

Děkujeme za Vaši přízeň, všem partnerům za výbornou spolupráci a těšíme se na nový rok a na nové projekty, kde budeme moci podpořit ty, kteří to potřebují.