O nás

Historie společnosti PRETOL ® sahá do roku 1999, kdy byla založena malá, rodinná odtahová služba působící na Havlíčkobrodsku. Jak šel čas, z lokálního podniku se stala společnost, která dnes zaujímá přední postavení ve své branži.

V roce 2017, kdy slavíme pomyslnou plnoletost, působíme především na dálnici D1, hlavní dopravní tepně České republiky. Na konci roku 2007 společnost PRETOL ® zahájila činnost v nové provozovně v Humpolci, a to přímo u sjezdu z dálnice D1 na EXITU 90. Díky tomu můžeme být na dálnici prakticky hned, jakmile se řidič dostane do problémů.

Ve snaze vyjít vstříc potřebám svých zákazníků jsme postupně rozšířili svoji činnost a dnes můžeme jak stávajícím, tak potenciálním zákazníkům kromě vyproštění a odtahu vozidel nabídnout širokou škálu služeb. Jedná se o nadměrnou přepravustavební činnost, likvidaci následných škod po dopravních nehodách a servis a opravy všech značek nákladních vozidel, především pak značky MAN.

Přímo v humpolecké provozovně pak disponujeme vlastní karosárnou a lakovnou, zámečnickou dílnou a myčkou vozidel. Jedním z dalších kroků, které přispěly k prestiži firmy, bylo i začlenění do Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. Možnost úzké spolupráce s hasičským záchranným sborem obohatila firmu o spoustu zkušeností při odstraňování následků dopravních nehod.

Za dobu své existence společnost realizovala řadu významných akcí, mezi které patří zejména odstranění následků největší hromadné dopravní nehody v historii České republiky. Díky dobré koordinaci a spolupráci s ostatními záchrannými složkami bylo vyproštěno a odtaženo více než 100 vozidel z dálnice D1. Společnosti PRETOL HB ® za zvládnutí této akce poděkoval i předseda vlády České republiky Mirek Topolánek a hejtman Kraje Vysočina RNDr. Miloš Vystrčil. Za svou dosavadní snahu a práci společnost obdržela ještě dalších několik ocenění.

Neustálým zkvalitňováním vnitřních pracovních postupů a procesů se zaměstnanci společnosti podílejí na nepřetržitém zlepšování a zefektivňování služeb směrem k zákazníkovi. Na základě těchto skutečností je naše společnost od roku 2004 držitelem certifikátu ISO 9001:2000, dále pak 9001:2008.

Nedbáme jen o blaho našich zaměstnanců, ale snažíme se pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. Proto je naše společnost partnerem Tanga, manažerů na vozíčcích.

„Zaměstnanci naší společnosti jsou připraveni Vám kdykoli a s ochotou pomoci.“